Benim Gözümden Dünya: Felsefi ve Siyasi Yazılar Albert Einstein

ISBN:

Published:


Description

Benim Gözümden Dünya: Felsefi ve Siyasi Yazılar  by  Albert Einstein

Benim Gözümden Dünya: Felsefi ve Siyasi Yazılar by Albert Einstein
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | | ISBN: | 7.65 Mb

20. yüzyılın en önemli fizikçisi Albert Einsteinın Siyasi ve Felsefi Yazıları:Özgürlük, İyi ve Kötü, İnsanın Gerçek Değeri, Toplum ve Birey, Ölüm, Zenginlik, Eğitim, Din ve Bilim,Savaş ve Barış, Silahsızlanma, Dünya Ekonomik Krizi, Kültür veMore20.

yüzyılın en önemli fizikçisi Albert Einsteinın Siyasi ve Felsefi Yazıları:Özgürlük, İyi ve Kötü, İnsanın Gerçek Değeri, Toplum ve Birey, Ölüm, Zenginlik, Eğitim, Din ve Bilim,Savaş ve Barış, Silahsızlanma, Dünya Ekonomik Krizi, Kültür ve Refah, Üretim ve Alım Gücü, Azınlıklar, Avrupanın Mevcut Durumu...Benim Gözümden Dünyada, Albert Einsteinın hayata, yaşadığı dünyaya ve bilimsel çalışmalarına dair görüşlerini bulacaksınız.

Büyüleyici, esprili ve zekice gözlemler, büyük bir kalbi ve az rastlanır bir aklı açığa vuran samimi itiraflar... Benim Gözümden Dünya, bu özel kişiliği, kendi yazdığı ya da başkası tarafından kaleme alınan hiçbir kitapla kıyaslanmayacak bir açıklıkta gözler önüne seriyor. Einstein insanlığa, yardımlaşmanın hakim olduğu barış dolu bir dünyaya ve bilimin yüce amaçlarına inanıyordu. İyi ve Kötü, Din ve Bilim, Aktif Pasifizm, Hıristiyanlık ve Yahudilik, Azınlıklar ve Bir Arapa Mektup gibi farklı konu başlıklarının ele alındığı Benim Gözümden Dünya, işte bu inançların savunması niteliğindedir.insanın gerçek değeri kendi kendisinden özgürleşmeyi ne ölçüde ve ne anlamda becerebildiği ile belirlenir.-Albert Einstein-Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Benim Gözümden Dünya: Felsefi ve Siyasi Yazılar":


elterngeld-blog.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us